Adı: W | 더블유
Tür: Dram, Romantik, Fantastik/Bilim Kurgu
Yönetmen: Jung Dae-Yoon
Senarist: Song Jae-Jung
Yapımcı: –
Yayıncı: MBC
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 20 Temmuz 2016 – 14 Eylül 2016
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00

Konusu: Dizi, 30’lu yaşlarının başındaki, Seul’de yaşayan ama birbirine paralel olan farklı boyutlarda yaşayan bir erkek (Lee Jong Suk) ve bir kadının (Han Hyo Joo) aşk hikayesini anlatmaktadır.

Ana Karakterler:

Kang Chul (Lee Jong Suk): 18 yaşındayken Olimpiyatlarda ülkesini temsil eden bir atıcıdır. Soğukkanlı, zeki, çekici ve adil bir karakterdir. Tüm ailesi bilinmeyen bir katil tarafından öldürülür. Fakat o ailesini öldürmekle suçlanır. Peki ailesini öldüren katili bulabilecek midir? Ancak şunu bilmemektedir. Kendisi bir çizgi roman kahramanıdır.
Oh Yeon Joo (Han Hyo Joo): Bir hastanede göğüs hastalıkları bölümünde asistan olarak çalışmaktadır. Özgüveni düşük, iyi, yumuşak kalpli bir karakterdir. Babası bir çizgi roman yazarıdır. Peki babasının mesleği ona ne tür bir zarar verecek?

 

Yardımcı Karakterler: 

Yoon So Hee (Jeong Eu Gene): Kang Chul’un yakın arkadaşıdır ve asistanlığını yapmaktadır ama ona karşı hisleri vardır. Peki Kang Chul, So Hee’nin hislerine karşılık verecek midir?

Seo Do Yoo (Lee Tae Hwan): Kang Chul’un yakın arkadaşıdır ve korumalığını yapmaktadır. Her zaman Kang Chul’un yanında olup onu savunmuştur. Ayrıca Kang Chul’un bir zamanlar dövüş sanatları koçu olmuştur. Kendisi Kore’nin en iyi dövüş sanatları atletidir.

Tanıtım Fragmanı:

Dizinin Ost’ları:

İçeriği hazırlamamda bana yardım ettiği için Lisaminicatsims’e teşekkür ederim 🙂