2 Aralık KST’de, Super Junior’dan Leeteuk ve IVE’den Jang Wonyoung ile KBS Arena Salonunda ‘2021 Asya Sanatçı Ödülleri’ düzenlendi.

Yıllık tören 2016 yılında Star News ve Star Continent tarafından başlatıldı ve Asya’daki aktörleri ve şarkıcıları tanımayı amaçlıyor. Bu yıl verilen 9 Daesang (Büyük Ödül Ödülleri) BTS, Lee Jung Jae, Lee Seung Gi, Yoo Ah In, NCT 127, Lim Young Woong, Stray Kids, Seventeen ve aespa’ya gitti.

Aşağıdaki kategorilere ve kazananların listesine göz atın!

AAA RET Popülerlik – EXO (singer), TWICE (singer), Lim Young-woong (singer), CL (singer), Kim Seon-ho (actor), Song Ji-hyo (actor)

Daesang – Yılın Şarkısı | “Butter” – BTS
Daesang – Yılın Erkek Oyuncusu | Lee Jung Jae
Daesang – Yılın TV Aktörü | Lee Seung Gi
Daesang – Yılın Film Aktörü | Yoo Ah In
Daesang – Yılın Albümü | NCT127
Daesang – Yılın Trot’u | Lim Young Woong
Daesang – Yılın Performansı | Stray Kids
Daesang – Yılın Şarkıcısı | Seventeen
Daesang – Yılın Sahnesi | aespa
En İyi Yeni Sanatçı (Şarkıcı) | ENHYPEN, aespa
En İyi Yeni Sanatçı (Oyuncu) | Lee Do Hyun
AAA Odak (Şarkıcı) | DKB, KINGDOM, BLITZERS
AAA Odak (Oyuncu) | NCT’den Doyoung, Park Gun Il
AAA Potansiyeli (Şarkıcı) | Alexa, T1419
AAA Potansiyeli (Oyuncu) | NU’EST’den Minhyun
AAA Yeni Dalga (Şarkıcı) | STAYC, Weeekly
AAA Yeni Dalga (Oyuncu) | Na In Woo
RET Popülerlik Ödülü (Şarkıcı) | Lim Young Woong, EXO, İKİ KEZ, CL
RET Popülerlik Ödülü (Oyuncu) | Song Ji Hyo, Kim Seon Ho
U+ Idol Live Popülarite Ödülü (Şarkıcı) | BTS, Lim Young Woong, IU
U+ Idol Live Popülarite Ödülü (Oyuncu) | Jung Ho Yeon, Kim Seon Ho
AAA En İyi OST | “Young Lady and Gentleman”dan “Love Always Run Away” – Lim Young Woong
AAA En İyi Yapımcı | Seventeen’in Woozi
AAA En İyi Yaratıcı | Brave Brothers
AAA En İyi Müzik Videosu | EVERGLOW
AAA Simgesi (Şarkıcı) | Woodz (Cho Seung Youn)
AAA Simgesi (Oyuncu) | Ryu Kyung Soo
AAA Sıcak Trend (Şarkıcı) | Brave Girls, aespa
AAA Sıcak Trend (Oyuncu) | Lee Jung Jae
AAA En İyi Duygusal (Şarkıcı) | Cosmic Girls’ CHOCOME, Kwon Eun Bi
AAA En İyi Duygusal (Oyuncu) | ASTRO’dan Cha Eun Woo, Moon Ga Young
AAA Asyalı Ünlü (Şarkıcı) | GOT7’dan BamBam, The Boyz
AAA Asyalı Ünlü (Oyuncu) | Yoo Ah In, Metawin Opas-iamkajorn
AAA En İyi Seçim (Şarkıcı) | Pentagon, Momoland, Golden Child
AAA En İyi Seçim (Oyuncu) | Lee Jun Young (U-KISS), Joo Suk Tae
AAA Sahne Hırsızı | Cha Ji Yeon
AAA En İyi Oyunculuk Ödülü | Girls’ Generation’dan Yuri, Sung Hoon
AAA En İyi Müzisyen | Kang Daniel, ITZY, ASTRO, Wonho, The Boyz
AAA En İyi Erkek Oyuncu | Park Joo Mi, Heo Sung Tae, Kim Joo Ryoung
AAA Muhteşem (Şarkıcı) | Seventeen
AAA Muhteşem (Oyuncu) | Lee Jung Jae
AAA En İyi Başarı | NU’EST
AAA En İyi Sanatçı (Şarkıcı) | BamBam, ENHYPEN, Brave Girls
AAA En İyi Sanatçı (Oyuncu) | Jeon Yeo Been, Han So Hee
Şarkı Tarihi Ödülü | EXILE TRIBE’dan Sandaime J Soul Brothers

Kazananları yürekten tebrik ederiz!